חלוקת נכות בין פגיעה קודמת לפגיעה חדשה

חלוקת נכות בין פגיעה קודמת לפגיעה חדשה

סוגיה חוזרת ומבולבלת הינה החמרת המצב לאחר פציעה, או מחלה. יש בלבול בין מצב שנקבעה בעבר נכות לבין מצב בו לא נקבעה נכות, בעבור נזק קודם באותו איבר. יש בלבול בין גורמי סיכון למחלה להתפרצות המחלה. פעמים רבות, הרופאים בוועדה מנכים, כלומר מפחיתים נכות גבוהה מידי בגין העבר.

להלן פרשת מקרה להמחשה –

"א', בן 39, פנה אליי לאחר שנפגע בעבודה. הוא נפל לאחור ונחבל בצוואר. בעברו סבל מכאבי צוואר וב-CT מצאו שיש לו היצרות של תעלת שדרה בצוואר. הוא גם קיבל כמה פעמים טיפול תרופתי, אך ב-3 השנים שקדמו לתאונה א' נהג לעבוד הרבה פיזית, ללא שום תלונה וללא שום מגבלה. בנוסף, הוא תפקד כספורטאי שרץ למרחקים ארוכים (מרתון). כתוצאה מהתאונה התפתחה אצל א' חולשה בידיים וברגליים. הרופאים בוועדה הרפואית קבעו שרק 50% מהנכות נגרמה מהנזק החדש ו-50% ממצב קודם. "

איך טיפלת במקרה הזה?

"כתבתי מסמך מחאה על הדרך שבה נוכה המצב הקודם, בטענה שאם ערב התאונה פעל א' בעבודה פיזית ותפקד כספורטאי, יש להניח שלא סבל מהגבלות תפקודיות שנובעות מהצוואר. הנכות לא נקבעת לפי ה-CT,  אלא לפי תפקוד הצוואר ותפקוד הגוף לפני התאונה, לכן אין לנכות מצב קודם ויש לקבוע שכל הנכות הנוכחית נובעת מהתאונה בעבודה.

מה עוד הרוויח הלקוח?

  • בנוסף, דרשתי קצבה מלאה לתקופת הנכות הזמנית (לפי תקנה 18 א')
  • בנוסף לנכות הרפואית, ביקשתי גם תקנה 15 (תוספת 50% בגין חוסר תפקוד בעבודה)
  • גם קצבת שירותים מיוחדים.

 

מה הירוויח הלקוח?

"הקצבה השוטפת של א' עלתה מ-2500 ₪ ל-6500 ₪."

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן