הצפת כל הנזק התאונתי בפני הוועדה

הצפת כל הנזק התאונתי בפני הוועדה, או בית המשפט

נוצר מצב בו כבר ברגע הפציעה, כשהנפגע מבולבל וסובל, הוא אמור לדעת כיצד משפטית הוא אמור לדווח על המקרה. לצוות מ.ד.א. בחדר המיון ואחר כך בפני המעסיק. יתרה מכך, במילוי הטפסים לביטוח הלאומי – כל מילה קובעת.

דוגמה להמחשה-

"פנה אליי ג', בן ,46, נהג משאית עם מנוף. הוא נפגע בעבודה תוך כדי שהוא מרים עם המנוף עמוד בטון, ממנו ניתז חלק שפגע בו וגרם לו לשבר בכתף ושבר בארובת העין.

התאונה הוכרה?

התאונה הוכרה כתאונת עבודה, אולם לא כתאונת דרכים. גם בפני הצוותים הרפואיים וגם בפני הביטוח הלאומי, לא הודגש שהאירוע נבע מהרמת עמוד הבטון ממנו ניתזה אבן, שפפגעה בפניו ובכתף. כפי שנראה זה מאד משפיע על גובה הפיצויים.

לפני שהיגיע אליך מה קרה בביטוח הלאומי?

"ג' עבר וועדה רפואית מדרג ראשון והגיע אליי כדי לבדוק האם קיבל נכות בכל הסעיפים המגיעים לו. בחנתי את המקרה.

מצאתי שלושה דברים שיש לטפל בהם לקראת הוועדה מדרג שני:

 1. הוא סובל מראייה כפולה, אחרי צפייה בטלויזיה, או במחשב. זו תוצאה ישירה מאז הפגיעה באזור העין. לא היה לזה ביטוי בנכויות, כי רופא העיניים בקופ"ח לא בדק זאת וגם הרופא בוועדה לא בדק זאת.
 2. הפגיעה בכתף יצרה הגבלה בתנועה. זה קיבל ביטוי בקביעת הנכות של הוועדה ממדר ראשון. אולם נוצרה גם פגיעת משנה ידועה גם בכף היד
  • היצרות התעלה הקרפלית. ההיצרות של התעלה הקרפלית יכול להיות תופעה סמויה תקופה ארוכה [ואולי לתמיד], ואז … חבלה בצוואר או בכתף, יכולה לזרז ולעורר את התופעה שקודם הייתה סמויה ולהפוך אותה לגלויה.
  • הרופאים בוועדה, אם לא מגישים להם מסמך כתוב, נוטים לא לשייך את זה לתאונה.
  • חשוב לציין – בספרות הרפואית יש שיוך!  לפי הספרות, עד 12% מנפגעי צוואר-כתף מפתחים את ה-CTS שקודם היה סמוי. היצרות התעלה הקרפלית שיוצרת לחץ על אחד מהעצבים שבכף היד, הנקרא העצב המדיאני.

 

מה עשית?

 1. מצאתי שבטופס שהגיע לביטוח לאומי (ב.ל 250) פירט המעסיק שחלק ניתז תוך כדי שימוש והעמסה על המשאית. בכל המסמכים שכח ג' לציין שמדובר תוך כדי שימוש במנוף של הרכב ולכן עורכי דין נמנעו מלקבל את התיק כתאונת דרכים. הצעתי לנסות להפוך את זה לתאונת דרכים ולא רק תאונת עבודה, בגלל שהשימוש במנוף נחשב בכוח המנועי של הרכב, כך מוגדרת תאונת דרכים.
 2. התרעתי על כך, ופקיד התביעות הכיר בכך שמדובר בתאונה ברכב מנועי, תוך שימוש בכוח המנוע להרמת המנוף
 3. ביקשתי שידונו בסעיפים שנשכחו והבאתי סקירת ספרות להוכחת הקשר הסיבתי.
 4. בסיכומו של דבר סך הפיצויים עלו מאד"

 

למה זה חשוב?

"כי בתאונת דרכים, שהיא גם תאונת עבודה, הפיצוי מוגדל ב-25%.כלומר הפיצוי הינו 125% ממה שצפוי להתקבל מהביטוח הלאומי.

מה הרוויח ג'?

"תוספת של שני סעיפי ליקוי וגם יכולת לתבוע את חברת ביטוח של הרכב כתאונת דרכים. כלומר תוספת של 25% בגובה הפיצויים שיקבל"

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן